fbpx

Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe w Katowicach

Szkolenia sprzedażowe Katowice

Uff…! Kolejny, 18,  sezon szkoleniowy za mną.  W tym wpisie ujawnię, jakie aktualnie są najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe w Katowicach i na jakie rozwiązania najczęściej decydowali się moi klienci.

Sezon szkoleniowy 2020/ 21 był niezwykły bo naznaczony skutkami pandemii. Wiele projektów z oczywistych przyczyn zostało odwołanych lub odłożonych w czasie. Mimo wszystko sporo firm z Katowic i województwa śląskiego zdecydowało się na szkolenia sprzedażowe, aby pomóc swoim pracownikom odnaleźć się w nowej rzeczywistości biznesowej.

Liczne ograniczenia sprawiły, że wielu handlowców musiało na cito udoskonalić swoją umiejętność sprzedaży za pośrednictwem telefonu, e-maila oraz w trakcie spotkań na Zoomie. Dla wielu firm był to też czas wypracowywania nowych procedur działania i narzędzi sprzedażowych. Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć i dzielić się swoją wiedzą.

Szkolenia sprzedażowe w Katowicach w liczbach:

0
Szkolenia dedykowane
0
Szkolenia otwarte

Najczęściej wybieraną formą szkoleń w sezonie 2020/21 były dedykowane szkolenia sprzedażowe, czyli zajęcia organizowane dla sprzedawców jednej firmy. Takie szkolenia najczęściej organizowane były w siedzibie klienta, dużo rzadziej były to szkolenia wyjazdowe lub szkolenia online.

Pomimo pandemii udało się zorganizować także szkolenia otwarte. Pierwszy raz wszystkie otwarte szkolenia sprzedażowe organizowane były na platformie online. Wyjątkowo sporym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z technik sprzedaży. W mijającym sezonie to szkolenie dla handlowców miało aż 12 edycji.

0
Szkolenia stacjonarne
0
Szkolenia online

Największy wpływ pandemii na rynek szkoleń widać we wzroście zainteresowania szkoleniami online. Już od kilku lat miałam w swojej ofercie szkolenia online dla sprzedawców, ale klienci dość nieufnie odnosili się do takiej formy zajęć. Dopiero teraz, po wielu miesiącach pracy zdalnej, klienci są bardziej otwarci na takie szkolenia.

W rywalizacji szkolenia stacjonarne kontra szkolenia online dla sprzedawców nadal oczywiście wygrywają tradycyjne spotkania, natomiast szkolenia online odnotowały u mnie ponad 150% wzrost.

0
Szkolenia komercyjne
0
Szkolenia dofinansowane

Zdecydowana większość firm decyduje się na sfinansowanie szkolenia dla handlowców z własnych środków. Jednak spora część moich klientów zorganizowała szkolenie, dzięki uzyskaniu dofinansowania. W takich przypadkach, razem z moimi współpracownikami, pomagałam w zdobyciu zewnętrznego finansowania.

Dofinansowanie do szkoleń ze sprzedaży najczęściej można uzyskać od katowickich Operatorów, którzy rozdysponowują środki Bazy Usług Rozwojowych lub ze środków Powiatowych Urzędów Pracy. Aby uzyskać dofinansowanie należy spełnić warunki formalne oraz – niestety – mieć sporo szczęścia przy składaniu wniosku.

0
Szkolenia w siedzibie klienta
0
Szkolenia wyjazdowe

Szkolenia sprzedażowe zwykle odbywają się w siedzibie klienta. Organizacja szkolenia w miejscu pracy daje mi możliwość przeanalizowania wysyłanych maili sprzedażowych, a nawet zorganizowania części praktycznej w formie sesji telefonów do prawdziwych klientów.

W tym roku niewiele  firm zdecydowało się na wyjazdową wersję swojego szkolenia sprzedażowego. Katowickie firmy w takich sytuacjach tradycyjnie wybierają hotele na Jurze lub w Beskidach.

Prowadzę szkolenia sprzedażowe, które dają wyniki. Techniki sprzedaży i telemarketing. Szkoła sprzedaży.

Szkolenia sprzedażowe w Katowicach? Tylko z Agą Śmiejka!

Szkolenia sprzedażowe w Katowicach - uczestnicy:

Handlowcy, telemarketerzy, pracownicy sklepów
Kierownicy, team liderzy, przedsiębiorcy
Pozostali

Szkolenia sprzedażowe w Katowicach - tematy:

Moi klienci najczęściej zamawiali szkolenia z poniższych tematów:

  • Techniki sprzedaży (nowoczesne techniki sprzedaży, techniki sprzedaży w sklepie stacjonarnym, techniki sprzedaży B2B, telemarketing)
  • Profesjonalna obsługa klienta (obsługa trudnego klienta, obsługa klienta w sklepie online, profesjonalna komunikacja z klientem)
  • Negocjacje biznesowe
  • Zarządzanie zespołem handlowym
  • Prospecting – cold calling (telefoniczne pozyskiwanie nowych klientów)
  • Współpraca i komunikacja w zespole sprzedażowym
  • Akademia Menedżera Sprzedaży
  • Prospecting – LinkedIn (pozyskiwanie klientów w social media)
  • Zarządzanie czasem w pracy sprzedawcy
 
Planujesz szkolenie sprzedażowe – Katowice i województwo śląskie? Zadzwoń: 516 129 149.

To też może Cię zainteresować:

KONTAKT

Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży

tel. 516 129 149

[email protected]

ADRES KORESPONDENCYJNY

Katowice 40-148

ul. Bytkowska 103D/42

NIP: 6342447339
REGON: 240432713

Właścicielem serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży.pl – szkolenia sprzedażowe Katowice jest firma Agnieszka Śmiejka Grupa Kreatywna z siedzibą w Katowicach.

Blog o sprzedaży – wszelkie prawa zastrzeżone, zakaz kopiowania artykułów bez zgody Autora.

Polityka prywatności serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży – szkolenia sprzedażowe online

Regulamin Serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży – szkolenia dla handlowców online