fbpx

Jak zorganizowane są szkolenia dla handlowców online?

Jeżeli zastanawiasz się nad organizacją szkolenia w swojej firmie, to w internecie bez najmniejszego  problemu znajdziesz liczne szkolenia dla handlowców online. Tworzenie wirtualnych kursów (nie tylko sprzedażowych) jest jednym z silniejszych trendów, które można zaobserwować aktualnie na rynku szkoleniowym.

Z tego wpisu dowiesz się jak najczęściej zorganizowane są szkolenia online i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu.

Szkolenia dla handlowców online - rodzaje

Szkolenia online mogą być zorganizowane jako szkolenia dedykowane (zamknięte) lub szkolenia otwarte.

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma formatami jest taka, że w szkoleniu dedykowanym uczestniczą wyłącznie pracownicy Twojej firmy, a w szkoleniu otwartym uczestniczą sprzedawcy z różnych firm. Główną zaletą szkoleń dedykowanych jest ich pełne dopasowanie do Twoich potrzeb. W takich szkoleniach ustalany jest indywidualny program oraz harmonogram zajęć. Decydując się natomiast na szkolenia sprzedażowe otwarte dokonujesz wyboru z wcześniej przygotowanych propozycji tematycznych i terminowych.

Wybierając kurs zwróć uwagę na sposób, w jaki przekazywana jest treść. Niektórzy trenerzy organizują swoje szkolenia online dla handlowców w formie:
  • e-booków lub audiobooków;
  • nagrań video lub animacji;
  • grupowych spotkań na żywo;
  • indywidualnych spotkań na żywo.

Ebooki, audiobooki i nagrania video pozwalają uczyć się we własnym tempie. Wymagają natomiast sporo wysiłku własnego, aby do końca przerobić materiał. W przypadku treningów organizowanych w formie spotkań na żywo łatwiej jest się zmobilizować do uczestnictwa, a nawet aktywnego udziału.

A tak wyglądają nasze szkolenia online...

Projektując własne szkolenia online postawiliśmy na kontakt z trenerem. Dzięki temu szkolenia są ciekawe, a handlowcy chętnie biorą w nich udział.  U nas:

  • uczestnicy spotykają się z trenerem na żywo, co pozwala mi na zadawanie pytań i branie udziału w dyskusji;
  • uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe przed rozpoczęciem szkolenia, dzięki temu mogą je wydrukować i robić notatki;
  • szkolenie jest nagrywane, co daje możliwość powrotu do omawianych w trakcie szkolenia treści.
szkolenia dla handlowców online

Ważnym elementem naszych szkoleń jest dbanie o wysokie zaangażowanie uczestników. Aby to osiągnąć:

  • wprowadzamy elementy rywalizacji;
  • zachęcamy do dyskusji nad kejsami sprzedażowymi;
  • ograniczamy czas zajęć do maksymalnie 2 godzin – dzięki temu uczestnikom łatwiej jest zachować skupienie.
szkolenia_dla_handlowcow_on_line_2

Szkolenia dla handlowców online - tematy

Szkolenia dla handlowców online świetnie nadają się do transferu wiedzy (prezentacja dobrych praktyk sprzedażowych) oraz wymiany doświadczeń (analiza sytuacji problemowych i poszukiwanie rozwiązań). Taka forma zajęć, ze względu na ograniczenia techniczne, w mojej opinii nie nadaje się do zajęć, których celem jest integracja zespołu.

W przypadku szkoleń dedykowanych można zorganizować szkolenie z dowolnie wybranego, ważnego dla Twoich handlowców, zagadnienia. Uważasz, że Twoi handlowcy zbyt szybko są zbywani przez klientów? Zrobimy szkolenie online z zimnych telefonów. Widzisz, że Twoi pracownicy nie radzą sobie z “trudnymi” klientami? W takim przypadku zrobimy dla nich szkolenie online z obsługi reklamacji.

W przypadku szkoleń otwartych wybór jest nieco ograniczony. W przypadku moich szkoleń otwartych do dyspozycji masz aż 5 tematów:

To też może Cię zainteresować:

KONTAKT

Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży

tel. 516 129 149

[email protected]

ADRES KORESPONDENCYJNY

Katowice 40-148

ul. Bytkowska 103D/42

NIP: 6342447339
REGON: 240432713

Właścicielem serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży.pl – szkolenia sprzedażowe Katowice jest firma Agnieszka Śmiejka Grupa Kreatywna z siedzibą w Katowicach.

Blog o sprzedaży – wszelkie prawa zastrzeżone, zakaz kopiowania artykułów bez zgody Autora.

Polityka prywatności serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży – szkolenia sprzedażowe online

Regulamin Serwisu Szkoła Profesjonalnej Sprzedaży – szkolenia dla handlowców online